Koronavirüs Abhazya’da 1 yaşında!

2020 yılı 7 Nisan’da Abhazya’da ilk koronavirüs enfeksiyonu vakası tespit edildi.

Öyle de olsa, nüfusu korumak için önlemler önceden alınmıştı. Mart ayında, Abhazya’da, hastalığın önlenmesine yönelik tedbirlerden, kısıtlayıcı tedbirlerin benimsenmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu ve sorumlu olmaya devam eden Nüfusun Koronavirüsten Korunması Koordinasyon Merkezi kuruldu.

Mart ayında, cumhuriyette ilk kısıtlamalar getirildi – kitlesel etkinlikler, düğünler yasaklandı, okullar, anaokulları, kültür ve yemek tesisleri kapatıldı ve toplu taşıma durduruldu.Ülkede küçük bir panik başladı, insanlar mağazalardan yiyecek almaya başladı, akut antiseptik kıtlığı, koruyucu maddeler ve eczanelerde bazı ilaçlar ortaya çıktı.Birçok kuruluş, çalışanlarını uzaktan çalışmaya serbest bıraktı veya çalışmayı tamamen bıraktı.Ağustos ayına gelindiğinde durum istikrara kavuştu, Rusya-Abhazya sınırı açıldı ve tatil sezonu başladı.

Bununla birlikte, zaten Eylül ayında, enfekte kişilerin istatistikleri tekrar artmaya başladı ve Aralık ayında ayda 2.800’den fazla kişiye ulaştı. Okullar ve kreşler tekrar kapatıldı, toplu etkinlikler ve düğünler yasaklandı, tiyatrolar çalışmayı bıraktı.Durum sadece 2021 Şubatına kadar iyileşti ve kısıtlamalar kısmen kaldırıldı.

Düşüş eğiliminin ardından, ülkedeki hastalığın istatistikleri şimdi hafif bir yükselişte. Bununla birlikte, okullar Şubat ortasından beri açık, tiyatrolar, kafeler, restoranlar çalışıyor ve toplu taşıma çalışıyor. Bir takım kısıtlamalar hala devam ediyor.

Abhazya’da 6 Nisan 2021 itibarıyla tespit edilen toplam koronavirüs vakası sayısı 13.576 kişi. 13070 kişi iyileşti.

Ölüm sayısı – 216.

Kaynak :SputnikNews

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img