Hulıjıy-Gelencik’teki orman yangını lokalize olarak kontrol altına alındı

Krasnodar Bölgesi Operasyon Merkezi, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Gelencik’teki büyük orman yangınının lokalize edildiğini belirtti.

Gelencik’te orman yangını bölgesi insansız uçaklar ve yer gruplarının yardımıyla incelenmeye devam ediyor. Şu anda yangın lokalize edilmiş durumda, yeni bir yangın alanına rastlanmadı” denildi.

Daha önce Gelencik Belediye Başkanı Alexei Bogodistov, bu yangının 2015’ten bu yana görülen en büyük yangın olduğunu söyledi. Bogodistov’a göre yangın söndürme bölgesinde 24 saat boyunca idare çalışanları ve yardımcı birliklerin yanı sıra 200 gönüllü görev yapıyor.

Acil Durumlar Bakanlığı ise yangının söndürülmesinde yüzlerce kurtarma görevlisi ile iki Be-200 uçağı ve iki Mi-8 helikopteri de dahil olmak üzere birkaç düzine ekipmanın görev aldığını bildirdi. Toplam etki alanı 118 hektar olan yangının söndürülmesi, hızı saniyede 30 metreye ulaşan şiddetli rüzgarlar nedeniyle zorlaşıyor.

Gelencik’teki dağ yamaçlarında çıkan yangın 29 Ağustos’ta başladı. Yangın, Teleferik ve Safari Park Hayvan Rehabilitasyon Merkezinin yakınında çıktı. Burada sirklerden gelen hayvanların yanı sıra hayvan yetiştiricilerinden alınan hayvanlar da tutuluyor, bunlar arasında en az 15 kaplan ve kutup ayısı var.

Kaynak : NEWS.ru

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img