Yayın hayatımıza başlıyoruz !

Değerli Halkımız;


Tarihsel sorumluluğumuzun bilinciyle Çerkes siyasi kültürel hayatına yeni bir renk, iddialı bir nefes katmanın heyecanı içerisinde yayın hayatımıza başlıyoruz.


Kitle iletişim araçlarının herkesin ulaşabileceği seviyede gelişmesi ve hız kazanmasında ifadesini bulan bilişim çağı kuşkusuz ki; Adige vatanında parçalanmışlık, diasporada dağıtılmışlık ve vatanından koparılmışlık olarak tanımladığımız Çerkes sorununu tüm dünya açısından daha görünür kılmış, Çerkes halkının siyasal ve duygusal ortaklaşmasının zeminini yaratmış, bizi birbirimize hiç olmadığı kadar yakınlaştırmıştır.

BİLİŞİM ÇAĞININ TEMEL DİNAMİĞİ OLAN HABER AKIŞINI SAĞLAMAK ĞUAZE’NİN EN TEMEL MİSYONU OLACAKTIR. BU MİSYONU BAĞIMSIZ GAZETECİLİK ANLAYIŞIYLA SÜRDÜRMEK İSE MİLLETİMİZE SÖZÜMÜZDÜR.

Bağımsız ve ilkeli duruşumuzdan taviz vermeyecek haberciliğin evrensel etik değerlerine bağlı kalacağız ama asla tarafsız olmayacağız. Çerkes halkının yanında Çerkes halkından yana saf tutacak milletimize hizmet eden bir iletişim platformu yaratmaya çalışacağız.

Bu bağlamda;


⁃ Doğru bilgi ve haber aktarımı

⁃ Halkımızı ilgilendiren gerçekleri gün yüzüne çıkarma anlayışı


⁃ Vatandan kopuk yaşayışımızın hızlandırdığı asimilasyon süreçlerinde oluşan yanlış algı ve belirli merkezlerden yayılan dezenformasyonlardan Çerkes bireylerinin kurtarılması


⁃ Çerkes kamuoyunun manipülasyonlarla yanlış yönlendirilmesinin önüne geçilmesi


⁃ Halkımızın özellikle vatanla ilgili bilgilere kolay ve hızlı ulaşımının sağlanması
gibi hedefler bizler için öncelikli olacak, Çerkes yayın dünyasına Guaze adının altını dolduran modern ve kuvvetli bir mevzi kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız.


Çerkes kamuoyuna ve halkımıza saygı ile duyurulur

Ğuaze Yayın Ekibi

1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version