Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nin iki şehri Nalçik ve Vladikavkaz kültür başkenti olma hakkı için yarışıyor

Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nin iki şehri 2026’nın kültür başkenti olma hakkı için yarışacak

2024 yılı tüm hızıyla devam ediyor ve derecelendirme yarışmalarının organizatörleri şimdiden geleceği düşünüyor. “2026 Kültür Başkenti” yarışması için oylama Devlet Hizmetleri Geri Bildirim Platformu’nda başladı.

Rusya Federasyonu’nun 26 şehri arasında Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nin iki başkenti Vladikavkaz ve Nalçik bu unvan konusunda yarışıyor.
Kazananlar, online oylama sonuçlarını değerlendirecek olan uzman bir komisyon tarafından seçilecek. Platformda en yüksek oyu alan şehir Halk Oylaması adaylığının galibi olacak.

Kuzey Kafkasya şehirleri kendilerini federal düzeyde tanıtmak için yeni bir fırsata sahipler. Çeçenistan’ın başkentinin planlanandan önce 2025 yılının kültür başkenti olarak kabul edildiğini hatırlatmak isteriz.

Pek çok şey bölge sakinlerinin faaliyetlerine doğrudan bağlı olarak değerlendiriliyor. Aralık 2024’e kadar oy kullanmak mümkün.

İyi başlangıç pozisyonları ve kazanma şansları var. Örneğin Nalçik yakın zamanda bölgedeki en büyük kültürel gelişim merkezini açtı ve Vladikavkaz Kafkasya’nın kültür başkenti olarak adlandırılıyor -, şehirde biri Mariinsky Tiyatrosu’nun bir şubesi olarak kabul edilen yedi tiyatro var.

Oylamaya linkten ulaşabilirsiniz:

https://pos.gosuslugi.ru/lkp/polls/424922

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version