Adıgey Başkanı daire anahtarlarını yetimlere teslim etti

Bugün Maykop’ta yeni konut kompleksi “Yablonevy “de 25 dairenin anahtarlarının yetimlere ve ebeveynsiz kalan çocuklara teslim töreni gerçekleştirildi.

Adıgey Devlet Başkanı, yeni evlerine taşınan çocukları tebrik etmeye geldi. Kumpıl Murat, yeni bir aşamaya, yeni fırsatlara ve planlara sahip olan çocukları kutladı ve yeni dairelerindeki yaşamın başarılı ve bereketli olmasını diledi.

Adıgey Başkanı, yetimlere konut sağlama konusunu kişisel kontrolü altında tuttuğunu vurguladı.

Geçen yıl 71 konut satın alındı, bu amaçla 177.5 milyon ruble tahsis edildi. Bu yıl 70 konut daha satın alınacak.

Bugün 25 dairenin anahtarı teslim edildi. Yaz aylarında Maykop’un doğu kesiminde gelişmekte olan bir mikro bölgede inşa edilmekte olan yeni bir evde yetimler için konut sağlanması da planlanıyor.

Bölge başkanı, yetimler için daire sağlama sorununun, konut inşaatının artan hızı nedeniyle çözüldüğünü açıkladı.

Aynı zamanda entegre kalkınmaya da önem verilmektedir.

Bunun bir örneği, aktif olarak gelişmekte olan “Yablonevy” mikro bölgesidir. Yeni konut binaları inşa edilirken aynı zamanda mühendislik ve sosyal altyapı da inşa ediliyor.

Bölgenin peyzajı yapılıyor, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, spor sahaları, alışveriş tesisleri oluşturuluyor.

Yakınlarda 240 çocuk için bir anaokulu, 1100 çocuk için büyük bir okul, buz arenası ve yüzme havuzu bulunan Oshten spor ve rekreasyon merkezi bulunmaktadır.

Koruyucu aileler ve bugün yeni konut sahibi olanlar, yetimlere ve ebeveyn bakımından yoksun çocuklara verdiği destek için Adıgey Başkanı’na teşekkür ederek, yeni konutların çocukların hayata atılmalarına ve kendi cumhuriyetlerinin kalkınması için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olacağını belirttiler.

Kumpıl Murat, kendi konutlarının sahipleri için gelecekteki mutlu yaşamlarını inşa edecekleri sağlam bir temel olacağından emin olduğunu ifade etti.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img