Adıgey Başkanı çocuk kampını ziyaret etti.

Adıgey’deki çok sayıda okul ve şehir dışı çocuk kampı, yaz sağlık geliştirme kampanyasının başlamasıyla birlikte kapılarını açtı.

Yaz mevsimi çocuklar için rahatlama, arkadaşlarıyla sosyalleşme ve ilginç etkinliklerin tadını çıkarma zamanıdır.

Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpıl Murat Telegram kanalında yaptığı açıklamada: “Lan” sağlık kampını ziyaret ettim, çocuklarla, danışmanlarıyla ve eğitmenleriyle konuştum. Bugün değerli misafirlerimiz bizim için zaten değerli olan, huzurlu bir yaşam kurmalarına ve Rusya ile birlikte gelişmelerine yardımcı olduğumuz Herson bölgesinin Genicheskiy ilçesinden çocuklar burada dinleniyorlar.

Geniçesk’ten gelen çocukların tatili zaten iyi bir gelenek. Tüm yaz boyunca 500’den fazla çocuk bize gelecek. Tüm yaz tatili ve sağlık iyileştirme çalışmaları Adıgey’den 8,6 binden fazla çocuğu kapsayacak.

Ayrıca yaklaşık 250 cumhuriyet çocuğu Tüm Rusya’daki “Artek”, “Orlyonok” ve “Smena” merkezlerini ziyaret edecek.

Kupon alma önceliği SWO katılımcılarının ailelerinden gelen çocuklara, geniş ailelerden gelen çocuklara ve yaşam koşulları zor olan çocuklara veriliyor.

Ayrıca kamp yönetimiyle de görüşerek rahat bir ortam yaratılması, zengin bir kültürel program ve tüm güvenlik normlarına uyulması gerektiğine dikkat çekti.

Ayrıca misafirlerin Adıgey’in tarihi ve kültürüyle tanışmalarının önemini hatırlattım. Tüm çocukların iyi dinlenmelerini, daha güçlü ve sağlıklı olmalarını, rahatça ders çalışmalarını, başarılarıyla ebeveynlerini ve öğretmenlerini memnun etmelerini diliyorum!” şeklinde konuştu.

Sovetskaya Adıgeya

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img